خواب وبیداری ( بخش اول )

وضعیت فعلی
ثبت‌نام نشده
قیمت
30 هزار تومان
جزوه آموزشی خواب و بیداری


خواب یکی از اصول مهم سلامتی بخش بدن انسان است.

نظم خواب و بیداری در حفظ سلامتی و درمان بیماری ها اهمیت بسیار داشته و عدم تعادل در آن نیز می تواند زمینه ساز بیماری های مختلف گردد. کسی که خواب خوبی داشته باشد مسلما بیداری خوبی دارد و این اصل تغییرناپذیر طبیعت است.
خواب بر مغز سلطه دارد و بدن را استواری و نیرو می بخشد و تمامی اعمال طبیعی شامل هضم، متابولیسم و دفع سموم را بهبود می بخشد و موجب تجدید اندام های مختلف و ترمیم بافت های صدمه دیده و به طور کلی بازگرداندن سلامتی به بدن می گردد.
متاسفانه شرایط و مسیر زندگی مدرن، ما و خانواده هایمان را به این سمت سوق داده تا عادات غلط و نا سالمی را در روند زندگی خود انجام داده و یکی از رایج ترین این اشتباهات همین رعایت نکردن قوانین خواب و بیداری است، که اتفاقا مهم ترین و تاثیرگذار ترین عامل در سلامتی و بیماری ما هم هست.

تاکید ما این است که خواهشا قوانین و نظم خواب را جدی بگیرید. با منظم کردن ساعات خواب و بیداری، شما با مقدار کمتری از خواب بهره‌ی بسیار بیشتری از سلامتی و توانمندی خواهید برد و کیفیت زندگی خود را افزایش خواهید داد.

چرا که خواب صحیح همانطور که خواهیم گفت روی هضم غذای شما، روی تغذیه اندام‌های شما، روی نضج مواد داخل بدن شما، روی دفع فضولات از بدن شما، روی احساس حیات و سرزندگی شما تاثیر ویژه و جدی خواهد گذاشت و چنانچه بی‌تفاوت باشید از همه اینها ضرر خواهید دید.

خب حالا تدابیر خواب و بیداری در طب سنتی چیست؟ چرا بدن ما به خواب نیاز دارد؟ یک خواب خوب دارای چه ویژگی هایی است؟ خوابیدن در طول روز بهتر است یا شب؟ چند ساعت باید بخوابیم؟ و …

در این جزوه آموزشی میخواهیم قدم به قدم به تمامی این پرسش ها پاسخ داده و به یک برنامه جامع و منسجم برای رعایت اصول حفظ الصحه در خواب و بیداری، بر اساس آموزه های طب ایرانی برسیم.


میتوانید قبل از خرید این دوره، فایل جلسه اول آن را به صورت رایگان مطالعه بفرمایید


مطالعه این جزوه آموزشی به چه کسانی توصیه می شود؟

مطالعه این جزوه آموزشی، که به زبان ساده و کاربردی نوشته شده را به تمام آنهایی که به سلامت و حفظ الصحة خود و عزیزانشان اهمیت می دهند و سعی دارند با اصلاح و کنترل سبک زندگیشان، مغلوب بیماری های جسمی و روحی شایع این دوران نشوند، توصیه می کنیم.باشد که با انتشار  صحیح و اصولی این آموزش ها، سلامت را به خود، جامعه و نسل های آینده مان هدیه بدهیم.

مدرس: سرکار خانم دکتر مژده پورحسینی، متخصص طب سنتی ایرانی MD.PhD